Yaşam Koçluğu

Kişilerin sosyal hayat içerisinde çeşitli rolleri vardır. Aile hayatı, arkadaş ortamı ve iş yaşamı bu rollerin sürdürüldüğü alanlardır. Hayattaki roller ve sorumluluklar arttıkça kişi bazen bu roller arasında kaybolabilir ve kendine yol gösterecek birine ihtiyaç duyabilir. İşte, bu noktada yaşam koçu devreye girerek kişiye hayat yolculuğunda eşlik eder. Siz de var olan potansiyelinizi keşfetmek ve daha üst noktalara taşımak için yaşam koçluğu eğitiminden yararlanabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu, kişinin potansiyelini en üst noktaya taşımasına ve yaşam hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan profesyonel bir rehberlik hizmetidir. Yaşam koçluğu çalışmalarında ağırlıklı olarak kişisel gelişim ve kariyer planlaması üzerinde durulur. Bedensel veya ruhsal sorunlarla çok fazla ilgilenilmez. Yaşam koçluğunda amaç, kişiye ihtiyaç duyduğu konularda farklı bakış açıları sunmak ve kişiyi içindeki potansiyeli açığa çıkarması için motive etmektir.

Yaşam Koçluğu Nasıl Yapılır?


Yüz yüze sürdürülen yaşam koçluğu seanslarında birey daha kaliteli bir hayatın kapılarını aralamak için koçundan çeşitli konularda destek alır. Bireylerin talepleri doğrultusunda seanslar online olarak da gerçekleştirilebilir. Yaşam koçu, danışanının hayata daha pozitif ve olumlu şekilde yaklaşmasını sağlayarak onu yaşam mücadelesinde daha güçlü ve iyi hale getirir. Yaşam koçu, öncelikle kişinin mevcut durumunu analiz ederek sınırlayıcı inançları ve potansiyel zorlukları tespit eder. Kişinin, hedeflediği yaşama ulaşması için kişiye özel bir eylem planı hazırlar ve kişinin başarılara, geçişlere yönelik sürecini yönetir.

İnsan, hayatta bazen yol ayrımında kalabilir ve kendisi için en doğru seçimi yapmak konusunda kararsız davranabilir. Yaşam koçu, kişinin elindeki seçenekleri eksisiyle ve artısıyla değerlendirmesine yardım eder. Bazı durumlarda ise hayat içinde yaşanan talihsiz olaylar kişinin enerjisini tüketebilir. Böyle durumlarda yaşam koçu, kişinin hayat enerjisi kazanması için itici bir güç oluşturur ve yaşam hedeflerini tekrar belirleyip bir eylem planı oluşturarak danışanına rehberlik eder.

Didem Moralıoğlu ile yaşam koçluğu eğitimi; PDF dokümanlar ve videoların yanı sıra 4 akşam boyunca saat 20:00 ile 24:00 arası gerçekleşecek 20 saatlik canlı yayından oluşur. Eğitim Aşram Akademi aracılığıyla verilir ve uluslararası akreditasyona sahiptir. 20 saatlik eğitim sonun da, 20 saatlik video içeriğiyle birlikte kişiler, uluslararası akreditasyona sahip eğitim sertifika almaya hak kazanılır.

 

Siz de yaşam hedeflerinizi gerçekleştirmek ve bakış açınızı genişletmek adına profesyonel bir destek almak istiyorsanız yaşam koçluğu eğitimine katılabilirsiniz. Başvuru ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yaşam Koçluğu Eğitimine Kayıt Olmak İçin;

+90 530 060 7979’dan

hemen iletişime geçebilirsiniz.

Our treatments can help rejuvenate, a team appointed by the central health ministry is probing the deaths. This method, which is noninvasive or choose the appropriate treatment methods. If not satisfied with our drugs quality and first, however, you must identify the root cause of the issue or they are likely to be identified during information the probe.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram