Reiki Enerji Akışı ile Şifalan

Dünya üzerindeki tüm canlılar belirli bir yaşam enerjisine sahiptir ve bu enerji doğumla birlikte başlar. Yaşam enerjisi düşük olanlar daha kolay hastalanırken yaşam enerjisi yüksek kişiler ise daha sağlıklı bir yaşam sürer. Reiki, kişinin yaşam enerjisini artırmasına yardımcı olan bir tekniktir. Kişinin vücut dengesini ve uyumunu korumasına destek olur. Siz de yaşam enerjinizi dengeli bir akışta tutmanın yollarını öğrenmek için reiki tekniğinden yararlanabilirsiniz.

Reiki Nedir?

Dünyanın dört bir yanında çok eski zamanlardan beri kullanılan bir şifa ve ruhsal çalışma tekniği olan reiki, vücut-ruh dengesini düzenlemeye yardım eder. Japoncadaki “rei” ve “ki” sözcüklerinden oluşan reiki, “evrensel” ve “enerji” kelimelerinin birleşimini temsil eder. Reiki isminin Japonca olması bu tekniğin bir Japon öğretisi olduğu yönünde bir algı oluştursa da durum bundan farklıdır. Kaynağının Tibet olduğu sanılan teknik, ünlü Japon teolog Mikao Usui tarafından kolayca uygulanan bir sistem haline getirilmiş ve bu nedenle Usuki Reiki olarak adlandırılmıştır. Reiki; bedensel, ruhsal ve zihinsel şifayı bir arada gerçekleştiren bir terapi sistemi olarak adlandırılır.

Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki, düşük ve yetersiz yaşam enerjisi olan kişilerin enerjisini yükseltmeyi ve enerji dengesizliklerinin neden olabileceği sorunların önüne geçmeyi hedefler. Reiki, kendi kendine bir tedavi şeklidir, kişinin gücünü fark etmesine ve ele almasına yardım eder. Reiki seansları sessiz ve huzurlu bir ortamda yapılmalıdır. Tercihine göre seans boyunca müzik de kullanılabilir. Terapinin sırrı, el şekilleri ve enerji akışının oluşabileceği vücudun farklı bölgeleridir. Uygulayıcı; baş, kalp, kollar, ayaklar da dahil vücudun farklı bölgelerine ellerini hafifçe yerleştirerek enerji transferi gerçekleştirir. Enerji transferi sırasında ısınma ve karıncalanma hissi oluşabilir. Uygulayıcı akış hissi sona erdiğinde başka bölgeye geçer. Danışanın herhangi bir sağlık sorunu varsa seansta bu bölgelere ağırlık verilebilir.

Reiki eğitimi üç aşamalı olarak gerçekleştirilir. İlk aşamada bedeninizdeki ve evrendeki enerjiyi tanırsınız. Ellerinizi kullanarak bu enerjiyi nasıl yönlendirebileceğinizi öğrenirsiniz. İkinci aşamada yaşamınızda ve bedeninizde var olan sorunların zihinsel temelleri üzerinde çalışmaya başlarsınız. Yaşadığınız olumsuzlukların temeline inerek bunları ortadan kaldırmayı öğrenirsiniz. Son aşamada ise bilgiyi paylaşacak ve diğerlerine öğretecek aşamaya gelirsiniz. Reikiyi günlük yaşamda her zaman ve her yerde kullanabilirsiniz.

 

Reiki 1-Reiki 2-Reiki 3A-Reiki 3B Eğitimi ve Uyumlaması için;

didem@didemmoralioglu.com adresine mail attın.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram