Regresyon (Geçmiş Yaşam) Terapisi

Birçok kişi, çeşitli fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Bu rahatsızlıkların bazılarının altında yatan sebep ise geçmiş dönemlerde yaşanan olumsuz olaylar ve duygulardır. Regresyon terapisi, kişinin çatışma ve sorun yaşadığı alanları belirleyerek sorunun ana kaynağını ortaya çıkarmaya çalışır. Siz de bilinçaltınızda olumsuz kayıt oluşturan duygu ve düşüncelerden kurtulmak için regresyon terapisi yöntemini deneyebilir, bu konuda eğitim alabilirsiniz.

Regresyon Terapisi Nedir?

1978 yılında Morris Netherton tarafından ortaya atılan regresyon terapisi, kişinin bilinçaltında gizlenmiş travmatik hatıraları ortaya çıkarmayı amaçlar. “Geçmiş yaşam terapisi” olarak da bilinen bu yöntemle birlikte biriken enerji serbest bırakılır ve kişinin yaşadığı duygusal ve zihinsel olayların iyileşmesi hedeflenir. Regresyon terapisi yaklaşımına göre kişinin geçmişte yaşadığı korku ve depresyon gibi problemlerin çözümünde geçmişe dönerek olumsuz deneyimlerin kökenini bulmanın önemi büyüktür.

Regresyon Terapisi Nasıl Yapılır?

Regresyon terapisi için hipnoterapi yöntemi tercih edilir. Bu uygulama alanında eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Hipnoterapi beş aşamadan oluşur. Bunlar; hazırlık, regresyon tekniklerini yürütmek, önceden bastırılmış duyguların ifadesi ve serbest bırakılması ile bilinçaltının yeniden programlanmasıdır. Hazırlık aşamasında terapist, kişiyi derin nefes alma yöntemi ile trans benzeri bir bilinç seviyesine taşır. Kişi bu seviyede bilinçaltına daha kolay ulaşabilir. Bu esnada terapist, kişinin bilinçaltında bulunan travmatik olayları, geçmiş yaşam deneyimlerini ortaya çıkarmaya çalışır ve kişiyi bu konuda olabildiğince detaylı konuşmaya teşvik eder. Bu duygular izole edildikten ve bilinç seviyesine taşındıktan sonra yeniden programlama aşamasına geçilir. Bu aşamada terapist, geçmiş olayı yeniden tanımlamanın alternatif yollarını kişiyle birlikte bulmaya çalışır. Regresyon terapisi, nedensiz korku ve fobilere sahip kişilerde ve ortada neden yokken yaşanan suçluluk ve utanç duygularının çözümlenmesinde de oldukça faydalı bir tekniktir.

Regresyon terapisi eğitimi; Didem Moralıoğlu ile 4 akşam saat 20:00 ile 24:00 arası gerçekleşir. 16 saat boyunca canlı yayın üzerinden gerçekleştirilen dersler PDF dokümanları ve çeşitli videolar ile desteklenir. Aşram Akademi platformu üzerinden katılabileceğiniz regresyon terapisi eğitimi uluslararası akreditasyona sahiptir.Eğitim Aşram Akademi aracılığıyla verilir ve uluslararası akreditasyona sahiptir. 20 saatlik eğitim sonun da, 20 saatlik video içeriğiyle birlikte kişiler, uluslararası akreditasyona sahip eğitim sertifika almaya hak kazanılır.

Siz de regresyon terapisi ile bilinçaltındaki olumsuz kodlamalardan kurtulmanın yollarını öğrenebilirsiniz. Eğitime başvurmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Regresyon Eğitimine Kayıt Olmak İçin;

 +90 530 060 7979’dan

hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medya'da Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram