NLP -Neuro Linguistic Programming

1970’li yılların başında dil bilimci Richard Bandler ve Matematikçi John Grinder tarafından yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan NLP, başarılı davranış kalıplarını inceler. NLP yöntemi ile amaç; başarının bilinç dışı doğasını, yapısını, yasalarını anlamak ve bunları başkalarına aktarmaktır. Siz de NLP tekniği ile kendinize ve hayata olan bakış açınızı yenilemeyi öğrenebilirsiniz.

NLP -Neuro Linguistic Programming- Nedir?

NLP, neuro linguistic programming kelimelerinin kısaltmasından meydana gelir. Sinir, dil ve programlama olarak açıklanan bu kavramlar NLP tekniğinin temelini oluşturur. NLP, dil ve iletişimin psikolojik yansımalarını ve bu durumla ilgili teknikleri kapsar. Diğer bir ifadeyle NLP; spor, iş, sanat gibi alanlarda oldukça başarılı olan kişilerin düşünme alışkanlıkları, davranış kalıpları ve inançlarını inceleyerek analiz etme yöntemidir. Kendi branşlarında üst düzeyde başarı sağlamış insanların başarı nedenlerinin anlaşılmasıyla birlikte bu modelleri kodlamak ve yeniden üretmek mümkün olur.

NLP -Neuro Linguistic Programming- Nasıl Yapılır?

NLP dört temel yapı taşından oluşur. Bunlar; davranışsal esneklik, dostça ilişki, sonuçsal yaklaşım ve duyusal farkındalıktır. NLP teknikleri bir NLP Master ile birlikte uygulanır. Çalışma sırasında kişinin güçlü yanlarına odaklanılır. Uygulamada her bireyin içinde yer alan kendini iyileştirme potansiyeli açığa çıkarılır. Bunun yanında geliştirilmesi gereken alanlar belirlenerek kişinin daha iyi bir yaşam sürmesi hedeflenir. NLP uygulamasında uygun bir atmosferde bulunmak ve danışanı yargılamamak oldukça önemlidir. Yaşam koçu, danışanın çeşitli sorularla kendini ortaya koymasını sağlar ve aktif dinleme ile etkili iletişim tekniklerinden faydalanarak süreci ilerletir. NLP teknikleri arasında Swish tekniği, ayrışma tekniği, yeniden yaratma tekniği, çapalama tekniği, uyum tekniği ve inanç değiştirme tekniği bulunur. Bu teknikler kişinin daha iyi bir hayata sahip olmasına katkıda bulunur. Kişinin çözemediği sorunları kolay ve etkili bir biçimde çözmesine yardım eder.

NLP eğitimi; PDF dokümanları, çeşitli videolar ve Didem Moralıoğlu ile 4 akşam saat 20:00 ile 24:00 arası gerçekleşecek 16 saat canlı yayından oluşur. Aşram Alademi ayrıcalığı ile katılabileceğiniz NLP Eğitimi uluslararası akreditasyona sahiptir. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar İstanbul Gedik Üniversitesi E-devlette görülebilen bir sertifikaya sahip olacktır.

Siz de NLP tekniği ile problemlerinizi bilinçaltı düzeyde çözmenin ve daha kaliteli bir yaşama sahip olmanın ipuçlarını öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

NLP Practitioner ve NLP Master  Eğitimine Kayıt Olmak İçin;

 +90 530 0607979’dan

hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram