Meridyen Terapisi

Geleneksel Çin tıbbının kadim dalları arasında bulunan Meridyen terapisi, vücut odaklı bazı teknikler yardımı ile kişinin beden sağlığını korumasına yardımcı olur. Binlerce yıldır uygulanan bu metotla birlikte kişinin enerji noktaları kullanılarak daha sağlıklı bir yaşam sürmesi amaçlanır. Siz de Meridyen terapisi eğitimi alarak ruhsal, bedensel ve zihinsel enerjinizi dengelemeyi öğrenebilirsiniz.

Meridyen Terapisi Nedir?

Meridyenler bedenin enerji anatomisini meydana getiren temel noktalardır ve enerjinin beden içerisindeki dolaşımını düzenlemeye yardım eder. Vücuttaki organ ve dokulara enerji dağıtımı meridyenler aracılığı ile gerçekleştirilir. Meridyenler, organlara enerji vermenin yanı sıra organlarda bulunan patolojik durumları da yansıtır. Böylece uzman kişiler, bu patolojileri belirleyerek doğru teşhis ve tedavi için kullanabilir.

Meridyen Terapisi Nasıl Yapılır?

Meridyenler üzerindeki akış, kan akışı kadar hayati olarak kabul edilir. Vücuttaki bir meridyen noktasının enerjisi tıkandığı zaman beslediği sistem de tehlike altına girer. Bu nedenle meridyenlerdeki enerji akışını düzenli olarak izlemek ve dengeli hale getirmek son derece önemlidir. İnsan bedeni üzerinde 14 tane meridyen yer alır ve bunlar cilt altında yüzeye yakın bir yerde bulunur. Akupunktur, akupressur ve refleksoloji gibi yöntemler meridyenler üzerindeki güçlendirme ve boşaltma noktalarını kullanarak iyileştirme sağlar.

Meridyen terapisi aracılığıyla enerji bölgelerine uygulanan baskı ve hareketlerle meridyenlere etki edilir. Terapi, uzman fizyoterapistler eşliğimde gerçekleştirilir. Fizyoterapist, belirlenen bölgelere el ve parmak uçlarını kullanarak baskı yapar. Tedavi sırasında hasta herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Aksine işlem masaj uygulamasına benzer şekilde ilerleyerek kişiyi rahatlatıcı etkide bulunur. Terapi sırasında ihtiyaç duyulması halinde bölgeyi uyaracak farklı araçlardan da yardım alınabilir. Meridyen terapisi bir yaşam biçimi haline getirildiğinde pek çok rahatsızlığın hızlı bir şekilde iyileştirilmesine destek olur.

4 akşam boyunca saat 20:00 ile 24:00 saatleri arasında sürecek canlı yayınlar üzerinden gerçekleşecek Didem Moralıoğlu ile meridyen terapisi eğitimi, kapsamlı PDF dokümanlar ve video kaynakları ile desteklenir.  Aşram Akademi üzerinden gerçekleştirilen eğitim uluslararası akreditasyona sahiptir. Eğitim Aşram Akademi aracılığıyla verilir ve uluslararası akreditasyona sahiptir. 20 saatlik eğitim sonun da, 20 saatlik video içeriğiyle birlikte kişiler, uluslararası akreditasyona sahip eğitim sertifika almaya hak kazanılır.

Biz de hayat enerjinizi dengelemek ve sağlıklı bir yaşam sürmek için meridyen terapisi eğitimine katılabilirsiniz. Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Meridyen Terapisi Eğitimine Kayıt Olmak İçin;

 +90 530 0607979’dan

hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram