İlişki Koçluğu

İnsanoğlu sosyal bir varlıktır ve hepimiz; eşimizle, ailemizle, iş arkadaşlarımızla ve çevremizle iyi ilişkiler içinde olmak isteriz. Bu, hem bir gereklilik hem de hayattan zevk almayı sağlayan unsurlardan biridir. İlişkilerimizde ne kadar tatmin olursak yaşamdan aldığımız zevk de aynı oranda artar. Siz de çevrenizle doğru iletişim kurabilmek ve olası ilişki sorunlarını çözmek için ilişki koçluğu eğitiminden faydalanabilirsiniz.

İlişki Koçluğu Nedir?

İlişki koçluğu, kişilerin arasındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiyi daha sağlıklı ve mutlu bir düzeye taşımak için ortaya çeşitli bilgi ve becerileri koyma sürecidir. İlişkiler canlıdır ve yaşaması, büyümesi için beslenmesi ve uygun koşulların sağlanması önem taşır. İlişki koçluğu, bireyin kendisi ile olan ilişkisini görmesine ve bu ilişkiden dışarı yansıyan görüntüsünü değerlendirmeye odaklanır. İlişki koçluğu ile amaç, kişilerin birbirleriyle arasındaki ilişkilere ve davranış tarzlarına eğilmek ve iletişimdeki olası pürüzleri gidermeye çalışmaktır.

İlişki Koçluğu Nasıl Yapılır?

İlişki koçluğunda danışmanlık kişiler üzerinden değil ilişki üzerinden yapılır. Koçluk seanslarında; danışanların ilişkiden nasıl beslendikleri, birbirleriyle uyumları, tartışma biçimleri ve birbirlerine verdikleri önem konusunda kişilere farkındalık kazandırılmaya çalışılır. Süreç boyunca ilişkide zayıflayan yönleri güçlendirecek, romantizmi artıracak, gereksiz çatışmaları azaltacak ve empati kurmaya yardım edecek oyunlar, çalışmalar, sunumlar gerçekleştirilerek duygusal bağın güçlendirilmesi hedeflenir.

İlişki koçu, tarafların yolculuklarına dahil olarak, ilişki ve iletişim kurma döngülerini okuyup taraflara yansıtır, ilişkinin daha sürdürülebilir ve doyumlu olmasına yardım eder. Bu süreç esnasında önemli olan bireylerin, ilişkileri ile ilgili ortak amaçlarının bulunması ve sürece adanmış olmalarıdır. İlişki koçu, danışanının ilişkiyi farklı bir açıdan görmesine yardımcı olur; sınır, kararlılık ve dürüst iletişim gibi sağlıklı ilişki becerileri kazanmasına katkı sunar.

İlişki koçluğu eğitim içeriği, PDF dokümanlar ve videoların yanı sıra ICF (International Coaching Federation) koçu, Didem Moralıoğlu ile 3 akşam, saat 20:00 ile 24:00 arası gerçekleşecek toplam 16 saatlik canlı yayın ile desteklenir. Eğitim Aşram Akademi aracılığıyla verilir ve uluslararası akreditasyona sahiptir. 16 saatlik eğitim sonun da,16 saatlik video içeriğiyle birlikte kişiler, uluslararası akreditasyona sahip eğitim sertifika almaya hak kazanılır.

Siz de ilişkilerinizdeki sorunları çözmek ve daha tatmin edici ilişkiler kurabilmek için hemen eğitime kayıt yaptırabilir, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlişki Koçluğu Eğitimine Kayıt Olmak İçin; 

+90 530 060 7979 numaralı telefondan

hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram