Enerji Terapisi

Geçmişi milattan önce 5000-7000’li yıllara dayanan enerji psikolojisi, batı ilimlerinde zihin işleyişi ve zihin-beden bütünlüğü ile ele alınır. Doğu ilimlerinde ise zihin ve bedenin yanına ruh kavramı da eklenerek bedenimizin aura ile korunduğu tezi savunulur. Siz de enerji temelli psikoterapi olarak da adlandırılan enerji psikolojisi hakkındaki eğitim alarak hayatınızda işlevsel olmayan duygu, düşünce ve davranışlarınızı değiştirebilirsiniz.

Enerji Terapisi Nedir?

Enerji terapisi, değiştirmek istediğiniz duygu, düşünce ve davranışları dönüştürmek için beden enerjileri üzerinde uygulanan çeşitli teknik, metot ve prensipler bütünüdür. Bu psikoloji türü bilimsel şifa ve sağlık kavramlarını Çin tıbbında bulunan daha geleneksel kavramlarla birleştirir. Enerji psikolojisinde enerji alanını tanımlamak için “biyoenerji” ifadesi kullanılır. Biyoenerji, insanlar arasındaki enerjisel ilişkileri, davranış, duygu ve düşünceleri birbirine bağlayan sistemler tanımlar.

Enerji Terapisi Nasıl Yapılır?

Enerji yoksa yaşam da yoktur. Bedendeki enerji akış biçimi, dengesi ve yönü ile insanın fiziksel ve zihinsel sağlık yönünü belirler. Enerji sürekli hareket edip akışını sürdürmelidir. İçinde yaşadığımız dünya katı maddelerden oluşmuş olsa da okyanuslar gibi sürekli hareket halinde olan akıcı bir enerjiye sahiptir ve onunla çevrelenmiştir. Modern bilim de insan organizmasının sadece moleküllerden oluşan bir fiziksel yapıdan ziyade tüm evren gibi akıcı bir enerji alanına sahip olduğunu vurgular. Enerji psikolojisine göre her birimiz bir enerjiyiz ve sürekli hareket halinde olan bir enerji denizinde yaşarız.

Ancak bazı dış etkenler, duygu sıkışması ya da toksinler enerji akışını zaman zaman sekteye uğratır. Olumsuz düşünce ve anılar beden enerjisini negatif yönde etkileyerek bedensel veya psikolojik acı olarak algılanır. Enerji psikolojisi teknikleri ile dokularınızın enerji akışı düzenlenir ve bedeninizin manyetik alanları dengelenmeye çalışılır. Meridyenlerinizdeki/Çakralarınızda ki/ Auranız da ki enerji blokajları açılarak çakralarınızın dengelenmesi ve daha sağlıklı çalışması gerçekleşir.

Siz de Enerji Psikoloji/Terapisi konusunda profesyonel anlamda bilgi almak istiyorsanız Didem Moralıoğlu’nun Enerji Terapisi eğitimine katılabilirsiniz. Aşram Akademi üzerinden 3 akşam, saat 20:00 ile 24:00 arası gerçekleştirecek bu eğitim toplamda 12 saat sürecek canlı yayınlar üzerinden verilmektedir. Eğitimi desteklemek için PDF dokümanları ve çeşitli videolar da paylaşılmaktadır. 12 saatlik eğitim sonun da, 12 saatlik video içeriğiyle birlikte kişiler, uluslararası akreditasyona sahip eğitim Aşram Akademi aracılığıyla verilir ve uluslararası akreditasyona sahiptir. 12 saatlik eğitim sonun da, 12 saatlik video içeriğiyle birlikte kişiler, uluslararası akreditasyona sahip eğitim sertifika almaya hak kazanılır.

Siz de negatif duygu ve düşüncelerinizi dönüştürmek ve enerji düzeyinizi dengelemek için enerji psikolojisinden faydalanabilirsiniz.

Kayıt için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Enerji Terapisi Eğitimine Kayıt Olmak İçin; 

+90 530 060 7979 numaralı telefondan

hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram