EFT Duygusal Özgürleşme

İnsanların yaşam boyu deneyimlediği travmatik olaylar, pişmanlıklar ve derinden hissettiği deneyimler, zamanla vücutlarında birikerek bazı ruhsal ve fiziksel problemlere neden olabilir. Duygusal Özgürleşme Tekniği olarak adlandırılan EFT ise hayatı zor hale getiren negatif duygulardan arınmaya ve özgürleşmeye yardım eder. Siz de EFT tekniği konusunda eğitim alarak enerji dengenizi bozan negatif durumlardan uzaklaşabilirsiniz.

EFT Nedir?

1990’lı yıllarda Gary Craig tarafından bulunmuş olan ve bugün dünya üzerinde yüzbinlerce kişi tarafından uygulanan EFT tekniği, kolayca öğrenilen ve uygulanan bir kendine yardım tekniğidir. İğnesiz akupunktur veya duygusal bir egzersiz olarak da tanımlanabilen EFT, alternatif bir tıp dalı olarak bilinir. EFT kişinin sorun olarak gördüğü her şeyi çözmeye yardımcı olur. Uygulama en derin derin psikolojik rahatsızlıklardan, fiziksel sorunlardan, korkulardan ve takıntılardan kurtulma aynı zamanda genel motivasyonu yükseltme ve kötü motivasyonu giderme amacıyla kullanılabilir. EFT’yi oluşturan alt disiplinler arasında akupres, hipnoz, NLP ve modern psikoterapi bulunur.

EFT Nasıl Yapılır?

EFT tekniği akupunktur noktalarını temel alarak uygulanır. Akupunktur noktaları bedendeki elektrik ve enerji akışının az olduğu bölgeler olarak bilinir. Vücudunuzda yer alan bu noktaları uyarmak beyinde dopamin salgılanmasına yardımcı olur. Akupunktur noktaları vücutta oldukça fazladır. Bu nedenle EFT uygulamasında enerji akışının en düşük olduğu noktalar seçilebilir. Kişi, enerji akışının az olduğu bölgeleri belirler, parmaklarıyla hafifçe bu bölgeleri uyararak çalışmayı tamamlar ve vücutta gerekli dopamin salınımı gerçekleşir.

Kişi, uygulama sırasında yaşadığı olumsuz duyguyu 0 (en düşük) ve 10 (en yüksek) şeklinde puanlar ve uygulamaya başlar. Duygu yoğunluğuna göre 15-20 vuruş yapıldıktan sonra duygu seviyesi tekrar ölçülür ve duygu sıfırlanıncaya kadar uygulama devam eder. Kişi uygulamayı kendi yapar ve çalışma sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. EFT; öfke, stres, korku, kaygı, güvensizlik, nefret ve öz güven eksikliği gibi durumlarda kullanılabilir. Uygulama ile bireyi olumsuz şekilde etkileyen negatif duyguların kontrol altına alınması sağlanır. EFT çalışması öncesinde bilinç ve bilinçaltı uyumunun sağlanması önemlidir. Aksi takdirde vuruşların bir anlamı olmaz. Bu nedenle başlangıç aşamasında bir terapist ile çalışılması faydalı olur.

Siz de EFT (Duygusal Özgürleşme) konusunda profesyonel anlamda bilgi almak istiyorsanız Didem Moralıoğlu’nun EFT  eğitimine katılabilirsiniz. Aşram Akademi üzerinden 4 akşam, saat 20:00 ile 24:00 arası gerçekleştirecek bu eğitim toplamda 20 saat sürecek canlı yayınlar üzerinden verilmektedir. Eğitimi desteklemek için PDF dokümanları ve çeşitli videolar da paylaşılmaktadır. 20 saatlik eğitim sonun da, 20 saatlik video içeriğiyle birlikte kişiler, uluslararası akreditasyona sahip eğitim sertifika almaya hak kazanılır. Eğitim Aşram Akademi aracılığıyla verilir ve uluslararası akreditasyona sahiptir. 20 saatlik eğitim sonun da, 20 saatlik video içeriğiyle birlikte kişiler, uluslararası akreditasyona sahip eğitim sertifika almaya hak kazanılır.

Siz de geçmişte yaşadığınız travmatik anılarınızdan kurtulmak ve bedeninizi negatif düşüncelerden arındırmak için bu eğitimi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EFT Eğitimine Kayıt Olmak İçin; 

+90 530 060 7979 numaralı telefondan

hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram